O nás

Spoločnosť Sea Guard ponúka denné výlety zamerané na potápanie a šnorchľovanie, ako aj romantické výlety so západom slnka. Založená bola v roku 2003, so sídlom v Aqabe, jedinom pobrežnom meste Jordánska.

Počiatky spoločnosti siahajú do roku 1993, kedy mladý nadšenec, Yazan Alsaed, začínal s profesionálnym potápaním. Svoju prvú skúšku potápača na otvorenom mori získal v roku 1994 a divemasterom sa stal v roku 1996. Ako asistent inštruktora pracoval od roku 1998 a počnúc rokom 2000 sa stal profesionálnym inštruktorom potápania na otvorenom mori vo zväze PADI.

V roku 2003 Yazan Alsaed založil spoločnosť Sea Guard.

Na jar 2004 spoločnosť kúpila prvú loď, Yasmena, určenú predovšetkým na potápanie a šnorchľovanie.

Odvtedy organizujeme výlety na Červenom mori v Aqabskom zálive a uskutočnili sme už tisícky ponorov (viac ako 12.000 ponorov bolo vykonaných iba samotným zakladateľom, Yazanom Alsaedom).

Naše mnohoročné skúsenosti nám dovoľujú ponúkať bezpečné podmienky pre všetky kategórie potápačov. Pre tých, pre ktorých to bude prvá skúsenosť v podmorskom svete, pre potápačov na otvorenom mori, ako aj pre potápačov obdivujúcich vraky, pre obdivovateľov nočného potápania atď. Ponúkame vyskúšať si skutočný zážitok z potápania v „živej“ vode s použitím potápačského výstroja. Nech sa nasledovné myšlienky stanú mottom pre tých, ktorý to ešte nevyskúšali: „pozorujte krásy podmorského sveta, precíťte čaro morského života tvárou v tvár, je to úžasné“. Naše potápania sú plánované a pripravované starostlivo a dôkladne. Naša práca vychádza z mnohoročných skúseností, z lásky k potápaniu a k moru. 

Výlety organizujeme v malých skupinách, aby sme zabezpečili vysokú kvalitu služieb pre našich klientov.

Na jar 2011 sme sa rozhodli rozšíriť počet našich lodí o tretiu, jachtu, nazvanú Barakah. Aj prostredníctvom nej by sme radi ponúkli vysoko kvalitné služby, vrátane možnosti na oddych a opaľovanie na jej palube.

  • Slider 1